Anthraxin Charlie Benante ja entinen Butcher Babies -vokalisti Carla Harvey vihittiin – Gene Simmons toimi hääseremonian virallisena toimittajana
Anthrax-rumpali Charlie Benante ja entinen Butcher Babies -vokalisti, nykyisin The Violent Hour– ja Lords of Acid -yhtyeissä vaikuttava Carla Harvey ovat avioituneet Las Vegasissa järjestetyssä hääseremoniassa. Seremonian toimitti Kiss-basisti Gene Simmons.
Häävieraisiin kuului runsaasti rock- ja metallimaailman nimiä. Paikalla olivat muun muassa Benanten Anthrax-yhtyetoverit Frank Bello ja Scott Ian, Pantera-basisti Rex Brown sekä Fozzy-keulahahmo ja showpainija Chris Jericho. Lisäksi paikalla kerrotaan olleen jäseniä Dream Theaterista, ja juhlahumussa nähtiin myös Elvis Presleyn kaksoisolento esiintymässä.
Hääjuhlan dokumentoi ja onnittelunsa parille esitti Instagramissa Josh Bernstein, Z2 Comicsin toimitusjohtaja ja presidentti.
Benante kertoi People-lehdelle hääpäivän tunnelmista:
”Häät olivat kuin elegantti Russ Meyer -elokuva rock and roll -twistillä. Alkuperäinen idea oli pieni ja intiimi seremonia, johon kutsuttaisiin vain perhe ja lähimmät ystävät. Mutta tiesimme, ettei se olisi ollut mahdollista, kun muut ystävämme kuulivat asiasta. Nyt juhlimme isosti – ja palaamme pian töihin. Carla viimeistelee toista EP:tä The Violent Hourin kanssa ja Anthrax julkaisee pian uuden albumin.”