KaaosTV:n videohaastattelussa uransa ensimmäisen sooloalbumin julkaiseva Marko Hietala: ”Halusin tehdä tällä kertaa albumin suomeksi”

Nightwishista sekä Tarotista itsensä tunnetuksi tehnyt basisti-laulaja Marko Hietala on julkaisemassa uransa ensimmäisen sooloalbumin ”Mustan sydämen rovio” toukokuun 24. päivä Savonian Roosterin kautta. Kaaoszinessa pyörivä KaaosTV tapasi Hietalan videohaastattelun merkeissä albumin ennakkokuuntelutilaisuudessa 24. huhtikuuta Sonic Pump Studiossa ja keskusteli hieman sooloalbumin teosta sekä Markon tulevaisuuden suunnitelmista soolouran suhteen. Voit katsoa videohaastattelun kokonaisuudessaan tästä:

Marko Hietala nähdään soolokeikoilla tänä kesänä mm. uudessa Rock In The City -festivaalikonseptissa. Rock In The City -festivaalit kesällä 2019:
Kuopio (Satamatori) 14.-15.6.2019
Oulu (Kuusisaari) 28.-29.6.2019
Rauma (Unajan Viihdepuisto ) 5.-6.7.2019
Lahti (Kauppatori) 12.-13.7.2019
Kouvola (Kirkkopuisto) 19.-20.7.2019
Rovaniemi (Ounaspaviljonki) 26.-27.7.2019
Lappeenranta (Kaupungintalon piha) 2.-3.8.2019
Jyväskylä (Lutakonaukio) 9.-10.8.2019
Joensuu (Sirkkalan puisto) 16.-17.8.2019

Livemusiikin lisäksi Rock In The City panostaa myös monipuoliseen ruoka- ja olutvalikoimaan. Festivaalin ikäraja on kahdeksantoista vuotta.

www.rockinthecity.fi

KaaosTV:n tilaajaksi YouTubessa voit käydä liittymässä täällä. Tilaamalla kanavan tuet samalla sivustomme toimintaa.
KaaosTV:n seuraajaksi Instagramissa voit käydä liittymässä täällä: www.instagram.com/kaaostv

Kommentoi julkaisua