Litku Klemetin kosketinsoittaja yksi Tampereen Ratinan puukotuksen uhreista – jakoi päivityksen sairaalasta

Kirjoittanut Arto Mäenpää - 6.7.2025

Tampereen Ratinassa torstaina tapahtuneen puukotusvälikohtauksen uhreista yksi oli muusikko Sussu Ketola, joka soittaa kosketinsoittimia Sanna Klemetin eli Litku Klemetin yhtyeessä.

Ketola on jakanut terveystilansa kuulumisia sairaalasta TikTok-videollaan.

”Musta huumori on se, jolla pääsen tästä eteenpäin. Vielä tuntuu tosi oudolta tämä koko homma”, Ketola kertoo videossa. Kommenteissa muusikko tarkentaa: ”Mutta ei osunut sisäelimiin, niin olen onnellinen, ettei käynyt pahemmin”.

Artikkeli jatkuu mainoksen jälkeen Mainos päättyy

Poliisi on ottanut rikoksesta epäiltynä kiinni 23-vuotiaan miehen, jolla on aiempia rikostuomioita. Miestä vaaditaan vangittavaksi, ja vangitsemisasiaa käsitellään Pirkanmaan käräjäoikeudessa maanantaina. Epäilty syyte on neljä tapon yritystä.

@ussuscessus

musta huumori on se jolla pääsen tästä eteenpäin 💖 vielä tuntuu tosi oudolta tää koko homma😵 ♬ Iconic – Sara Bee

Artikkeli jatkuu mainoksen jälkeen
Mainos päättyy