Nofx, Kuva: Joe Leonard

Punk In Drublic -festivaalin aikataulut julki

Kirjoittanut Arto Mäenpää - 25.5.2022

Turun Linnanpuistossa keskiviikkona 8. järjestettävän Punk In Drublicin soittoaikataulut on julkistettu. Luvassa on punkrockin juhlaa, kun kahdelle lavalle astelee yhteensä kahdeksan genren huippunimeä, kuten tapahtuman itseoikeutettu pääesiintyjä, skeittipunkin merkittävimpiin yhtyeisiin lukeutuva NOFX ja punkin superbändi Me First And The Gimme Gimmes.

Ensimmäistä kertaa Suomeen saapuva Punk In Drublic -festivaalikiertue saa arvoisensa jatkot, kun Turun Utopiassa nähdään helsinkiläis-turkulainen punkbändi Seksihullut, hardcore punkin parissa operoiva Hero Dishonest sekä brittipunkia tykittävä Grade 2 (UK). Iltaa voi jatkaa Utopian alakerrassa DJ Inhalator X:n ja Klaus 666 Kustaan tahdittamassa Punkkidiscossa, joka tarjoaa tanssittavaa punkkimusaa ja punkahtavaa tanssimusaa.

PUNK IN DRUBLIC 2022 – Ke 8.6.2022, Linnanpuisto, Turku
NOFX (US), Me First and The Gimme Gimmes (US), Ignite (US), Talco (IT), The Bombpops (US), Days N’ Daze (US), Anal Thunder, Get Dead (US)

Portit klo 15

Co/ Stage – Days’n’Daze 15.30 – 16.00

Main Stage – Bombpops 16.15 – 16.50

Co/ Stage – Get Dead 17.00 – 17.35

Main Stage – Talco 17.45 – 18.20

Co Stage – Anal Thunder 18.25- 19.05

Main Stage – Me First And The Gimme Gimmes 19.10 – 19.50

Co Stage – Ignite 20.00- 20.40

Main Stage NOFX 20.45 – 22.00

LIPUT alk. 69 EUR

Myynnissä Lippupisteessä, Tiketissä ja Ticketmasterissa

Ikäraja: 18 vuotta

Punk  In Drublic järjestetään Turun linnan vieressä sijaitsevassa Linnapuistossa ennen samalle alueelle rakennettavaa Kesärauha-festivaalia. Kaksi esiintymislavaa sisältävän festivaalin kattauksen täydentävät monipuoliset baari- ja ravintolapalvelut. Tapahtuma toteutetaan Fullsteam Agencyn ja Sunborn Liven yhteistyönä.

www.punkindrublicfest.com 
www.sunbornlive.fi
www.fullsteam.fi