Suicidal Tendencies ja Dave Lombardo lavalla Kaliforniassa
Yhdysvaltalainen skeittipunkbändi Suicidal Tendencies ja bändin riveihin liittynyt Slayerin ex-rumpali Dave Lombardo nähtiin lavalla lauantai-iltana Kaliforniassa pidetyillä X Fest -festareilla. Kokoonpanon esityksestä on julkaistu video, missä he vetäisevät biisit War Inside My Head ja Subliminal.
Katso Capital Chaos TV:n kuvaama video tästä:
Lombardo on mukana Suicidal Tendenciesin syyskuun 30. päivä julkaistavalla albumilla ”World Gone Mad”. Herra on haastatteluissa ollut innoissaan uudesta pestistään.
-Olen erittäin iloinen ollessani osa tätä yhtyettä, Lombardo kertoi taannoin Metal Wanin haastattelussa. -Tunnen itseni erittäin tervetulleeksi ja arvostetuksi tässä ryhmässä. Pidämme hauskaa ja hengailemme paljon yhdessä bändinä, mikä on mielestäni erittäin tärkeää.
Myös Suicidal Tendenciesin nokkamies Mike Muir on ollut tyytyväinen uuteen rumpaliinsa.
-Se on mielenkiintoista, sillä monet ihmiset yhdistävät Daven tietenkin Slayerin saundiin, Muir kertoi Jump Metalille. -Mutta jotkut Suicidal-biisit ovat musiikillisesti kuitenkin täysin erilaisia ja tämä vain todistaa, kuinka monipuolinen rumpali hän onkaan.

