Finnish Metal Expo julkaisi aikataulut

Neljättä kertaa järjestettävä Finnish Metal Expo on julkaissut ohjelma-aikataulunsa. Tapahtuma järjestetään 15.-16.2.2008. Lue lisää nähdäksesi aikataulut.

Perjantai 15.2.2008

17:00 OVET AUKI

RADIO ROCK -STAGE

18:00 SOTAJUMALA

19:00 DISCARD

20:00 MUNICIPAL WASTE

21:00 FINNISH METAL AWARDS

22:00 -23:00 MUSTASCH

22:30 —- MESSUALUE SULJETAAN

23:30 – N. 01:00 TURISAS

02:00 OVET KIINNI

Lauantai 16.2.2008

OVET 14:00

RADIO ROCK -STAGE

15:00 KIUAS

16:00 AMBERIAN DAWN

17:00 ARI KOIVUNEN

18:00 THE SORROW

19:00 NORTHER

20:00 THE SCOURGER

21:00 KORPIKLAANI

22:00 -23:00 SOILWORK

22:30 —- MESSUALUE SULJETAAN

23:30 – N. 01:00 STAM1NA

02:00 OVET KIINNI

CAUSE FOR EFFECT

Cause For Effect soittaa useita settejä molempina päivinä.

FME 2008 KLINIKKA-AIKATAULUT

Perjantai 15.2.

MUSAMAAILMA – VALSSAAMO STAGE

18:30 ROCK (New Hard Rockin’ Sensation feat. Anssi Kippo, Sami Vauhkonen, Heikki Pöyhiä, Tone Pulkkinen & Toni Paananen)

19:30 Mikko Kaakkuriniemi – drum clinic

20:30 Euge Valovirta & Atte Sarkima (Godsplague) Experience

21:30 Alexi Laiho & Roope Latvala

ZODIAK – STAGE

Stay Heavy Records presents:

18:00 Songwriting workshop by Tuomas Saukkonen of Before The Dawn

19:15 TBA

Soundata presents:

20:30 Matias Kupiainen guitar clinic

21:00 Sami Yli-Sirniö & Archie69

21:30 Ancara

Lauantai 16.2.

MUSAMAAILMA – VALSSAAMO STAGE

17:30 Lauri Porra – bassclinic part 1.

18:30 Mikko Kosonen & Tuomas Wäinölä – guitarshow

19:30 Erkka Korhonen & Luca Gargano (Ari Koivunen band)

20:30 Lauri Porra – bass clinic part 2.

21:30 Tuomo Saikkonen & Kuisma Aalto (Mokoma)

ZODIAK – STAGE

Levytukku presents:

16:00 TBA

18:00 Kasperi Heikkinen guitar clinic (Amberian Dawn)

20:00 Teppo Velin drum clinic (Stam1na)

21:00 Mikko Kosonen guitar clinic

Kommentoi julkaisua