Finnish Metal Expo julkaisi aikataulut

Neljättä kertaa järjestettävä Finnish Metal Expo on julkaissut ohjelma-aikataulunsa. Tapahtuma järjestetään 15.-16.2.2008. Lue lisää nähdäksesi aikataulut.

Perjantai 15.2.2008

17:00 OVET AUKI

RADIO ROCK -STAGE

18:00 SOTAJUMALA

19:00 DISCARD

20:00 MUNICIPAL WASTE

21:00 FINNISH METAL AWARDS

22:00 -23:00 MUSTASCH

22:30 —- MESSUALUE SULJETAAN

23:30 – N. 01:00 TURISAS

02:00 OVET KIINNI

Lauantai 16.2.2008

OVET 14:00

RADIO ROCK -STAGE

15:00 KIUAS

16:00 AMBERIAN DAWN

17:00 ARI KOIVUNEN

18:00 THE SORROW

19:00 NORTHER

20:00 THE SCOURGER

21:00 KORPIKLAANI

22:00 -23:00 SOILWORK

22:30 —- MESSUALUE SULJETAAN

23:30 – N. 01:00 STAM1NA

02:00 OVET KIINNI

CAUSE FOR EFFECT

Cause For Effect soittaa useita settejä molempina päivinä.

FME 2008 KLINIKKA-AIKATAULUT

Perjantai 15.2.

MUSAMAAILMA – VALSSAAMO STAGE

18:30 ROCK (New Hard Rockin’ Sensation feat. Anssi Kippo, Sami Vauhkonen, Heikki Pöyhiä, Tone Pulkkinen & Toni Paananen)

19:30 Mikko Kaakkuriniemi – drum clinic

20:30 Euge Valovirta & Atte Sarkima (Godsplague) Experience

21:30 Alexi Laiho & Roope Latvala

ZODIAK – STAGE

Stay Heavy Records presents:

18:00 Songwriting workshop by Tuomas Saukkonen of Before The Dawn

19:15 TBA

Soundata presents:

20:30 Matias Kupiainen guitar clinic

21:00 Sami Yli-Sirniö & Archie69

21:30 Ancara

Lauantai 16.2.

MUSAMAAILMA – VALSSAAMO STAGE

17:30 Lauri Porra – bassclinic part 1.

18:30 Mikko Kosonen & Tuomas Wäinölä – guitarshow

19:30 Erkka Korhonen & Luca Gargano (Ari Koivunen band)

20:30 Lauri Porra – bass clinic part 2.

21:30 Tuomo Saikkonen & Kuisma Aalto (Mokoma)

ZODIAK – STAGE

Levytukku presents:

16:00 TBA

18:00 Kasperi Heikkinen guitar clinic (Amberian Dawn)

20:00 Teppo Velin drum clinic (Stam1na)

21:00 Mikko Kosonen guitar clinic

Kommentoi julkaisua

Yksi kommentti

  1. Avatar habahabatsutsut.

    Hey, tähän liittyen, mikä biisi tuolla youtuben puolella olevassa FMEssä kuvatussa videossa siinä lopussa on? Jäi soimaan päähän, ja nyt ärsyttää kun en tiedä kyseistä biisiä.